Dear Visitor!
This project is almost 7 years old so a lot of PHP function deprecated since I used them in this solution. As I've installed this project on my server having the latest PHP version on it of course this old site has limited functionality on it. But CALCULATION works well. This is the purpose of showing this site to you.
Thanks,
Robert
Az UL biztosítási termékek modellező számításainál a biztosítók nyilvánossá tett legfrissebb dokumentumai alapján (Általános Szerződési Feltételek, Különös Feltételek, Kondíciós Listák, stb) az alábbi számítási metódust alkalmaztuk:
Az ügyfél megadja
• a futamidőt (5, 10, 15, 20, 25, 30, 35 40 év)
• a kezdeti rendszeres havi díj összegét (minimum 10.000 Ft)
• a tartam során alapul veendő átlagos éves hozamot (pl. 7,5%)
A program minden hónapot külön-külön számol, és az év 12. hónapja után kiszámolja az éves záró egyenleget, azaz a 12. hónap egyenlegéből levonja az évfordulón esedékes költségeket, és jóváírja (ha van) a bónuszokat. A számítási metódus nem egységszámokat vesz alapul, hanem forintosított értéket!
A havi számítás a következő:
A megadott havi díjat bevételezi (ha van díjbónusz /egy adott díjnagyság fölött pluszban jóváírt összeg /, akkor azt is jóváírja), majd ebből levonja az adott biztosításra jellemző költségeket
• díjbeszedési költséget, ha van
• fenntartási költséget, ha van
• adminisztrációs költséget, ha van
• allokációs költséget, ha van
• befektetési költséget, ha van
• kezdeti költséget, ha van, és azt havonta kell levonni
• ha van hűségtartalék képzés, annak az összegét
• ha van árfolyam különbözet, az arra eső összeget
majd a maradék összeget megnöveli az előző hónap adott egyenlegére eső havi hozammal, és mindezt elhelyezi a biztosításnak megfelelően kezdeti vagy felhalmozási befektetési egységekbe. Ugyanez a műveletsor ismétlődik meg az év 12. hónapjáig, amiből az évfordulón esedékes levonások és jóváírások után a program megadja úgy a kezdeti, mint a felhalmozási befektetési egységek éves záró értékét.
A következő év első hónapját ezekből az éves záró értékből kiindulva számoljuk ki a fent leírtak szerint, majd eljutva a következő év végéig, megint kiszámoljuk a soron következő év záró értékeit az évfordulón esedékes levonások és jóváírások alapján.
Az év végén jellemző költségek számítása:
Kezdeti költség: Ha évközben nem volt kezdeti költség levonás, mert azt év végén érvényesíti a biztosító, akkor az év 12. hónapjában meglévő kezdeti befektetési egységek számát a kondíciós listában megadott százalékkal csökkentjük annyi ideig, ami a kondíciós listában van meghatározva.
Átváltási költség: Azoknál a termékeknél, ahol van átváltási költség, azt a kondíciós listában megadottak szerint számoljuk ki úgy, hogy 6 db átváltást veszünk figyelembe a 12. havi összes kezdeti és/felhalmozási befektetési egységekre számolva. A költség kiszámításakor figyelembe vesszük az ingyenes átváltások számát valamint az átváltások alkalmával érvényes minimális és maximális költségek összegét is.
A bónuszok jóváírása is a termékre meghatározottak szerint történik (ha van egyáltalán). A bónuszok alapjául szolgáló tartalékalap hozamát külön százalékkal számoljuk. Egyes biztosítók fix kamatot határoznak meg (pl. 2%/év) ott ezzel számolunk, máshol egy mérsékeltebb hozammal (6,2%/év).
Az alapkezelési költség esetén biztosítók különböző eszközalapjainál az alapoknak különböző kezelési költségük lehet. Számítási elvünk alapján minden ilyen esetben a súlyozott átlagban meghatározott alapkezelési költséget vettük alapul az adott termék költségeinek számításakor.
Az eladási-vételi árfolyam közti különbözetet (mivel nem tudjuk előre, hogy az ügyfél mikor „adja” el ténylegesen a megvásárolt befektetési egységeit) a befizetéssel egyidejűleg, költségként érvényesítjük.
Az éves kötelező indexálást a termékek összehasonlíthatósága érdekében minden termék esetében 3%-on számoljuk, nem vesszük figyelembe a kondíciós listák ide vonatkozó feltételeit. Ugyanez az elv vonatkozik a minimális díjra is, amelyet havi 10.000 Ft-al kalkulálunk, illetve a futamidőre és a fizetési gyakoriság egyes termékeknél meglévő megkötéseire is. Bár tény, hogy termékenként ennél a 3 összetevőnél vannak különbségek, mi azonban ezeket nem vesszük figyelembe, mert nincs hatásuk az adott termék költségeire és ebből kifolyólag a költségelemzés eredményére!
Azon termékeknél, ahol van KÖTELEZŐ biztosítási fedezet a szerződésben, azokat a számolási metódusunk a megtakarítási rész vizsgálata és összehasonlíthatósága miatt költségként kezeli és érvényesíti. Minden termék tekintetében kortól, nemtől függetlenül a kondíciós listák alapján meghatározott legalacsonyabb KÖTELEZŐ biztosítási fedezettel számolunk. Számolási metódusunk a szerződések biztosítási részét, azok esetleges NEM KÖTELEZŐ plusz költségeit SEMMILYEN formában nem vizsgálja!
Az összehasonlító elemzések a látogató által megadott feltételezett hozammal számolva futnak végig, az adatok tájékoztató jellegűek!
Mivel a különböző biztosítók különféle termékeinek lejárati összegei ugyanazon metódus szerint lettek kiszámítva, - még ha feltételezett hozamok és átváltások figyelembe vételével is-, az UL termékek összehasonlítására mindenképpen alkalmas modellt csináltunk.